انجمن علمی پدافند زیستی کشور و انجمن علمی پدافند غیر عامل در نظام سلامت

آبله میمونی از نیجریه به انگلیس رسید

یک تبعه نیجریه پس از آنکه با هواپیما به انگلیس رسید و در پایگاه نیروی دریایی کورنوال مستقر شد، علائم بیماری آبله میمونی را بروز داد. وی نخستین بیمار مبتلا به این ویروس در انگلستان است در بیمارستان، قرنطینه شده و تحت درمان قرار دارد.

بیماری نادر آبله میمونی روز جمعه برای نخستین بار در انگلیس مشاهده شد. این بیماری عفونی ویروسی، در یک تبعه نیجریه ساکن در پایگاه نیروی دریایی کورنوال در شمال انگلستان تشخیص داده شد.

طبق اعلام وزارت سلامت و درمان عمومی انگلیس، بیماری آبله میمونی به سادگی منتقل نمی‌شود و طی چند هفته بهبود می‌یابد اما در برخی بیماران عوارض شدیدی را به همراه دارد.

علائم اولیه این بیماری، تب، سردرد، درد عضلات، کمردرد، ورم غدد لنفاوی، احساس سرما و خستگی گزارش شده است. سپس تاول‌ها پدیدار می‌شوند که عموما ابتدا صورت و سپس سایر قسمت‌های بدن را درگیر کرده، پس از مدتی به زخم تبدیل شده و در نهایت از پوست جدا می‌شوند.

وزارت سلامت و درمان عمومی انگلیس تصمیم دارد به عنوان اقدامی پیشگیرانه با مسافران هواپیمایی که بیمار نیجریه‌ای در آن به انگلستان سفر کرده تماس گرفته و از سلامت آنها اطمینان حاصل کند.

این بیمار نیجریه‌ای، اکنون در بخش تخصصی بیماری‌های عفونی در بیمارستان سلطنتی لندن تحت درمان قرار دارد.

یکی از متخصصان بیماری‌های عفونی این بیمارستان با بیان اینکه به منظور حفاظت از سلامت پرسنل بیمارستان، سختگیرانه‌ترین ضوابط قرنطینه را در بیمارستان اعمال شده است می‌گوید: بیماری آبله میمونی، عوارض طولانی مدت نداشته و پس از چند هفته به طور کامل بهبود می‌یابد. ویروس عامل این بیماری از گروه ویروس‌های آبله بوده، اولین بار در میمون مشاهده شده است. این ویروس که در مرکز و غرب آفریقا متمرکز شده و به سادگی منتشر نمی‌شود. احتمال ابتلا به این ویروس از طریق قرار گرفتن در اماکن عمومی اندک است.

 

خوانده شده 235 بار

لینک خبر:



برای ارسال نظر لطفا وارد سایت شوید

انجمن علمی پدافند زیستی کشور و انجمن علمی پدافند
غیر عامل در نظام سلامت

تصاویر

Top